Tematyka pokazów w planetarium - Planetarium ASTRODOM rezerwacje

Przejdź do treści

Menu główne:

Tematyka pokazów w planetarium


W Planetarium Astrodom oferujemy 2 typy pokazów:

  • pokaz filmowy- polegający na prezentacji filmu sferycznego o długości kulkudziesięciu minut (od 30 do 55). Może być połączony z krótkim pokazem uzupełniającym temat filmu lub pokazem o aktualnym wyglądzie nieba w nocy.
  • pokaz tematyczny- polegający na opowiadaniu i prezentacji różnych informacji związanych z niebem, gwiazdami. Pokaz taki zawsze uzupełniany jest krótkimi filmami związanymi z wiodącym tematem.

W czasie pokazów uczestnicy mogą zadawać pytania! Staramy się dać na nie odpowiedź i wyjaśniać problemy wykorzystując posiadane programy i filmy.Przykładowe pokazy tematyczne:

  1. Niebo nad głową- pokaz dotyczący aktualnego wyglądu naszego nieba w nocy, obiektów na niebie wartych obserwowania, widocznych aktualnie gwiazdozbiorów, mgławic, galaktyk itp.
  2. Rytmy Przyrody- pokaz związany z opisem rytmów przyrody które obserwujemy w naszym codziennym życiu takich jak  dzień i noc, miesiąc, pory roku oraz związanych z nimi kalendarzy i znaków zodiaku a także wpływu otaczającego nas kosmosu na życie na Ziemi.
  3. Grawitacja- pokaz dotyczący siły grawitacji i jej wpływu na wygląd Wszechświata, supernowych i czarnych dziur oraz tajemniczych: ciemnej materii i ciemnej energii.Pokazy filmowe:

  1. Nasz Wszechświat- film o historii astronomii i historii odkrywania tajemnic Wszechświata, naszym Układzie Słonecznym, galaktyce i obierktach pozagalaktycznych. (Czas trwania- 35 minut).
  2. Podróż do Miliarda Słońc- film o budowie naszego Wszechświata. (Czas trwania- 45 minut).
  3. Dalekie Światy- film o życiu pozaziemskim. Czy istnieje UFO? Gdzie może narodzić się życie w Ukladzie Słonecznym? Jak mogą wygladać rośliny i zwierzęta na innych planetach? (Czas trwania 55 minut).
  4. Powrót na Księżyc- film o historii badania Księżyca i planach powrotu ludzi na Srebrny Glob związanych z nagrodą XPRIZE dla  prywatnej  sondy kosmicznej która wyląduje tam pierwsza! (Czas trwania- 30 minut).


Grupy zainteresowane innymi tematami pokazów mogą zgłaszać swoje propozycje przed pokazami, najlepiej kilka dni wcześniej drogą mailową.

 
ASTRODOM. Copyright 2017. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego